گروه مورد نظر : عنوان پروژه :
قسمتی از عنوان پروژه تان را وارد نمائید ...
قیمت پروژه از : تا : داکیومنت : کامنت :
جستجو پروژه
طبقه بندی پروژه ها
خدمات ویژه ناب پروژه
آخرین پروژه ها
تبلیغات متنی
بنرهای تبلیغاتی
آمار بازدید سایت
افراد آنلاین در سایت ناب پروژه تعداد افراد آنلاين :
بازدید امروز سایت ناب پروژه تعداد بازديد امروز :
تعداد بازدید دیروز از سایت ناب پروژه تعداد بازديد دیروز :
کاربران آنلاین در ناب پروژه تعداد بازدید کل :
   

پروژه کاهش مصرف انرژی مراکز داده(دیتاسنتر) در رایانش ابری با استفاده از الگوریتم SSO یا ازدحام ذرات مشابه در متلب-matlab


قیمت قبلی : 41500  تومان
 تخفیف : 0  %
قیمت  جدید: 41500   تومان
بانک : فاقد بانک اطلاعاتی
کامنت گذاری: دارد
فایل داکیومنت : دارد
رمز ورود پروژه : ندارد - ندارد

فایل دمو پروژه : دانلود فایل داکیومنت تکمیلی
فایل داکیومنت : دانلود فایل دمو | اجرایی پروژه
تعداد مشاهده : 1965

- در صورت نیاز به آموزش آنلاین نحوه ساخت این پروژه توسط نرم افزارهای آموزش راه دور و یا درخواست تهیه پروژه مشابه، کافیست با شماره تماس 09179221734 یا آدرس ایمیل behnam.h1368@gmail.com هماهنگی های لازم را انجام دهید.
توضیح  کلی :

این پروژه که با زبان برنامه نویسی متلب پیاده سازی شده است، با استفاده از قابلیت های الگوریتم SSO یا ازدحام ذرات مشابه(Simplified Swarm Optimization) اقدام به یافتن نزدیکترین و بهینه ترین همسایه ها نموده تا بتواند ارسال و دریافت اطلاعات را با مصرف انرژی بسیار بهینه در رایانش ابر توسط ماشین های مجازی بدست آورد. با توجه به اینکه الگوریتم SSO حالت بهبود یافته الگوریتم PSO است، در قسمت زیر توضیحات تکمیل در رابطه با الگوریتمPSO  و SSO ارائه می گردد.

الگوریتمPSO  یک الگوریتم جستجوی اجتماعی است که از روی رفتار اجتماعی دسته‌های پرندگان مدل شده است. در ابتدا این الگوریتم به منظور کشف الگوهای حاکم بر پرواز همزمان پرندگان و تغییر ناگهانی مسیر آنها و تغییر شکل بهینه‌ی دسته به کار گرفته شد . در PSO، ذرات در فضای جستجو جاری می‌شوند. تغییر مکان  ذرات در فضای جستجو تحت تأثیر تجربه و دانش خودشان و همسایگانشان است. بنابراین موقعیت دیگر توده ذرات روی چگونگی جستجوی یک ذره اثر می‌گذارد . نتیجه‌ی مدل‌سازی این رفتار اجتماعی فرایند جستجویی است که ذرات به سمت نواحی موفق میل می‌کنند. ذرات از یکدیگر می‌آموزند و بر مبنای دانش بدست آمده به سمت بهترین همسایگان خود می‌روند اساس کار PSO  بر این اصل استوار است که در هر لحظه هر ذره مکان خود را در فضای جستجو با توجه به بهترین مکانی که تاکنون در آن قرار گرفته است و بهترین مکانی که در کل همسایگی‌اش وجود دارد، تنظیم می‌کند.

با توجه به مطالب ارائه شده در این بخش می توان الگوریتم جدید را که بهبود یافته الگوریتم PSO است را ارائه نمود. این الگوریتم "ازدحام ذرات مشابه یا الگوریتم SSO" نام دارد. SSO فضای جستجو الگوریتم PSO را بهبود داده و از بین ذرات موجود در فضای جستجو بهترین همسایه یا در واقع بهترین ذره ای را که دارای ویژگی های برجسته ای نسبت به سایر ذرات است را انتخاب می کند. با این دیدگاه می توان از الگوریتم SSO در انتخاب بهترین ماشین مجازی موجود در دیتاسنتر های رایانش ابر به منظور رد و بدل کردن داده ها و در نتیجه کاهش مصرف انرژی استفاده نمود.

اساس کارSSO  بر این اصل استوار است که در هر لحظه هر particleمکان خود را در فضای جستجو با توجه به بهترین مکانی که تاکنون در آن قرار گرفته است و بهترین مکانی که در کل همسایگی‌اش وجود دارد، تنظیم می‌کند.

لذا با شبیه سازی الگوریتم SSO در رایانش ابر، می توان در انتخاب بهترین و بهینه ترین نود همسایه جهت انتقال اطلاعات و رد و بدل کردن پیام ها در کاهش مصرف انرژی دیتاسنترهای کلود بهبود قابل توجهی حاصل نمود. بنابراین در پژوهش فعلی از الگوریتم SSO به منظور کاهش مصرف انرژی دیتاسنترهای کلود محاسباتی استفاده شده است.

نکته: انجام پروپوزال، پایان نامه های ارشد و دکتری، مقالات علمی و پژوهش در ارتباط با رایانش ابر و کلیه شاخه های مرتبط پذیرفته می شود.

امکانات اصلی پروژه :

پس از خریداری پرويه مدیریت مصرف انرژی در رایانش ابر موارد ذیل قابل دانود می باشد:

  1. دانلود سورس نوشته شده با نرم افزار متلب
  2. دانلود توضیحی مختصر در مورد اجرا و نتایج
  3. امکان دانلود داکیومنت

  در صورت تمایل به ارسال نظر ، تنها در مورد پروژه فعلی نظر خود را ثبت کنید .
نام شما :
ایمیل :
ثبت نظر
 

بزودی آموزش های تصویری مرتبط به هر موضوع تهیه و در سایت قرار داده خواهد شد.

پروژه های مرتبط :
برچسپ ها :